LV EN

Ģimenes dienai veltīts multimediāls koncertuzvedums Šlokenbekas muižā

Muzeja naktī aicinām uz vērienīgu Ģimenes dienas koncertuzvedumu

Uz koncertuzvedumu ir aicināta ikviena ģimene, kas vēlas redzēt, izjust un ar sirdi izdzīvot septiņu spilgtu un atšķirīgu ģimeņu stāstus caur Zemgales, Kurzemes, Vidzemes, Latgales, Rīgas, Sēlijas un Engures tautas godiem un tradīcijām, dziesmām un dejām.

Ģimenes klātienē godinās labklājības ministrs Uldis Augulis. Viens no pasākuma galvenajiem viesiem un dalībniekiem būs maestro Raimonds Pauls. Pasākuma galvenais virsdiriģents būs Ints Teterovskis, deju virsvadītāja - horeogrāfe Nadīna Neimane – Gardoviča. Tāpat uz skatuves dziedās Latvijas Nacionālās operas (LNO) soliste Kristīne Gailīte un solists Rihards Mačanovskis. Katras ģimenes stāstu izspēlēs Jaunpils teātra aktieri, bet novadu rakstus izdejos un izdziedās vairāk nekā 180 dejotāji un koristi no visas Latvijas.

Pasākumu vadīs Valmieras Drāmas teātra aktrise Māra Mennika, un LNT raidījuma “Nedēļa novados. Kopsavilkums” moderators Andrejs Fiļipovs.

Pēc koncerta paredzēta balle, kurā jautru noskaņu radīs Uškānu ģimene no Daugavpils. Vienlaikus visas nakts garumā norisināsies tautas sadziedāšanās un sadancošanās.

Par katru no dižģimenēm, kas tiks godinātas koncertuzvedumā, ir izveidots videostāsts, kuru pasākuma dalībniekiem būs iespēja vērot uz lielā ekrānā muižas parkā. Savukārt 30.maijā ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja noskatīties godināšanas ceremoniju televīzijā “LNT”.

Videostāstos izdzīvosim katras daudzbērnu ģimenes un dzimtas stāstu. Ar savām tradīcijām, attiecībām, vidi un ikdienu.

Piemēram, „Ar slēpēm pa dzīvi!” – tā var sacīt par sportisko olimpiešu ģimeni no Vidzemes, kurā aug septiņi bērni!

Savukārt piecu bērnu ģimene no Latgales ikdienu vada ekoloģiskā un dabīgā vidē, ko savij īstens amatniecības gars, darba tikums un sirds atvērtība visam latgaliskajam.

Draudzība, mīlestība, nesavtība, labestība – tas jāraksturo ģimene no Sēlijas, kurā kopā ar savējiem, audžubērniem un aizgādnībā paņemtajiem kādai dižmammai kopā ir deviņi bērni.

Savukārt kāda senlatviski spēcīga lauksaimnieku un pienkopju ģimene no Zemgales divas reizes gadā pašu atjaunotā dzirnavu muižā pulcē vairāk nekā 80 savas dižās dzimtas radus.

No vējainas jūras zemes Kurzemes kā stipra bāka saviem ļaudīm ir baptistu draudzes mācītājs un viņa daudzbērnu ģimene, kura ar sirsnību un mīlestību darbojas ar novada jauniešiem, organizē uz kristīgām vērtībām balstītas nometnes un ir ļoti muzikāli!

Varbūt šķiet neiespējami, bet divi dvīņu pāri jeb precīzāk četras mazas māsiņas vienā dienā atrada savu mammu un tēti Rīgā, ļaujot vecākiem īstenot 17 gadus nepiepildīto sapni par savu lielo Ģimeni!

Bet no Engures novada nāk ģimene, kuru vieno un kas joprojām tur godā senču pārmantotās zvejnieku tradīcijas ar došanos jūrā, tīklu izlikšanu un, protams, zivju kūpināšanu.

Savukārt dienas pirmajā pusē, jau no pulksten 11.00 Šlokenbekas muižas parkā ikvienam bērnam būs pieejamas radošās darbnīcas un atrakcijas. Vecāki Ceļu muzejā varēs apskatīt izstādi „Tālas noskaņas zilā vakarā” par Latvijas ceļinieku darbu un dzīvi Tjumeņā.

Būs ieradušies Valsts policijas tēli Runcis Rūdis un kārtībnieks Bebrs. Apskatāma būs ceļu uzturēšanas un būvniecības tehnika, ko nodrošinās VAS „Latvijas Autoceļu uzturētājs”, kā arī Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts Robežsardzes  tehnika un sagatavotās aktivitātes. Īpašu noskaņu grāmatu cienītājiem būs sarūpējis  AS „Apgāds Zvaigzne”.

Pasākumu galvenie organizatori ir Satiksmes ministrijas valsts kapitālsabiedrība  "Latvijas Valsts ceļi" (www.lvceli.lv ), Labklājības ministrija (www.lm.gov.lv ) un Latvijas ceļu muzejs (www.celumuzejs.lv ).

Pasākumu atbalsta: A/S "Latvijas autoceļu uzturētājs", SIA "Apgāds Zvaigzne ABC", VAS „Latvijas Valsts ceļi” - Latvijas Ceļu muzejs un A/S "Latvijas Valsts meži", portāls www.mammamuntetiem.lv, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTI),  Engures novada dome, Šlokenbekas muiža.

Pielikumā (Pasākuma programma).

Uzziņa: Koncertuzvedums notiks muižas parkā, lūgums apģērbties silti un atbilstoši laika apstākļiem. Noderēs seģene un silta tēja, kā arī saliekamais krēsls.

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Kancēna, LM Komunikācijas nodaļas speciāliste,

67021615, iveta.kancena@lm.gov.lv

 

   
« Atpakaļ
Projektu finansiāli atbalsta Islande,
Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī mājas lapa ir izdota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par mājas lapas www.vivafamilia.lv saturu atbild biedrība ģimenes pilnveidei VIVA FAMILIA.»
Viva Familia © 2014|info@vivafamilia.lv Izveidots: Provincentrs